Głosowanie na Nagrodę Publiczności – mPotęga

Głosujemy !!!

-> Matematyka na miarę – Fundacja Pomocy Szkole im. Edwarda Machniewicza

 

Aby oddać głos, należy zarejestrować się na stronie https://mpotega.pl/glosowanie/

Na adres e-mailowy otrzymacie Państwo link do aktywacji konta. Klikamy, logujemy się i głosujemy !! Głosować można co 24 godziny. Głosowanie trwa od 21.06.2021 do 04.07.2021.

 

W 8. edycji mPotęgi granty otrzyma 161 projektów z całej Polski. Jest to 91 projektów kierowanych do uczniów klas 4-6 oraz 70 projektów dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczy na granty, wyniesie prawie 943 tys. zł.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, 30 projektów, (po 15 w każdej kategorii), które uzyskały najwyższe noty od kapituły konkursu, powalczy o Nagrodę Publiczności.

Tegoroczna edycja mPotęgi zaktywizowała nauczycieli i edukatorów z całego kraju. mFundacja otrzymała wnioski nie tylko od szkół publicznych, ale także od wielu organizacji pozarządowych.

Najwięcej pomysłów nadesłano z województw małopolskiego, wielkopolskiego i śląskiego. W większości są to projekty, które będą realizowane w mniejszych miejscowościach. Potwierdza to znakomity wpływ programu mPotęga na wyrównywanie szans w polskich szkołach.

Uczniowie, którzy wezmą udział w dofinansowanych projektach, będą mogli m.in. poszukać symetrii w przyrodzie i architekturze czy odnaleźć matematykę w poezji, literaturze i sztuce. Gdańscy uczniowie poszukają jej w historii miasta, inni nauczą się geometrii z robotami, a inni kreatywni szczęśliwcy stworzą własną matematyczną grę planszową. Wśród projektów znalazł się też pomysł nauczania matematyki przez zmysły. Dzieci i młodzież będą mogli matematykę zobaczyć, usłyszeć, dotknąć a nawet powąchać.

mPotęga to program, który Fundacja mBanku realizuje już od siedmiu lat. W tym czasie dofinansowała ponad 1 tys. projektów kwotą blisko 6 mln złotych. Odbiorcami tych działań było ponad 1 mln uczniów w całej Polsce.

 

Głosujemy !!!

-> Matematyka na miarę – Fundacja Pomocy Szkole im. Edwarda Machniewicza